Atomówki
PPG

Bójka

Przywódczyni Atomówek. Bójka jest silna i zdeterminowana, ale również troskliwa. Stara się zrównoważyć pracę z zabawą.

Bajka

Bajka jest najdelikatniejszą i najsłodszą z Atomówek, ale to wcale nie znaczy, że łatwo ją pokonać . Złoczyńcy i potwory czasem jej nie doceniają, ale zawsze później srogo tego żałują.

Brawurka

Brawurka jest niebezpieczną, narwaną chłopczycą, która nigdy nie ma czasu na planowanie. Walczy zaciekle i ma na swoim koncie wiele zwycięstw. Na widok wroga Bojówka jest zwarta i gotowa do zaciekłej walki.

Profesor Atomus

Profesor Atomus jest przewidującym i wyjątkowo inteligentnym nauczycielem fizyki kwantowej i syntezy jądrowej. Jest też pełen współczucia dla innych i lubi pomagać mieszkańcom miasta.

Burmistrz

Malutki i niezbyt rozgarnięty burmistrz Townsville wszelkie niedostatki w inteligencji nadrabia wielkim sercem. Pragnie za wszelką cenę chronić Townsville, choćby dlatego, że w miasteczku wytwarzane są najlepsze na świecie marynaty.

Mojo Jojo

Kiedyś był asystentem w laboratorium profesora. Na skutek dramatycznego wypadku, który na zawsze zmienił bieg historii Townsville, Mojo Jojo z prostej małpy stał się megalomaniakiem.

Atomówki

Atomówki to Bójka, Bajka i Brawurka. To trzy małe dziewczynki, które mają misję: uratować świat przed dobranocką. Dziewczynki mieszkają z profesorem Atomusem w podmiejskim domu niedaleko Townsville, gdzie za pomocą sprytu i mięśni walczą z szeregiem potworów i złoczyńców.

POSTACIE